O Najade

Najade je osobní loď na Vltavě v Praze, která skýtá ideální prostor pro Vaše oslavy narozenin, třídní srazy, rozlučky se svobodou, romantické večeře, plavby s přáteli, firemní večírky, teambuildingy, třídní srazy a mnoho dalších příležitostí.
U nás žádné minimální počty hostů neočekávejte. Svezeme vás i kdybyste pluli jen ve dvou.
Najade je menší loď s celkovou maximální možnou kapacitou 50 osob, vyrobena v Holandských loděnicích roku 1962. V roce 2012 prošla celkovou rekonstrukcí. Interiér nabízí komfortní posezení pro 30 osob v kryté vnitřní palubě. Na palubě je plně zásobený bar, toaleta, ozvučení, mikrofon, Wi-fi, LCD obrazovky. Klimatizace se stará o příjemné posezení v létě i v zimě. Loď je ideální volbou nejen pro rodinné oslavy ale i pro menší firemní večírky, teambuildingy a svatby.
Parametry lodě:
délka …………………. 16,27m
šířka ………………….. 4,45m
ponor ………………… 95cm
maximální obsazenost …. 50 osob

Co vlastně Najade znamená?

Najády (latinsky Naiades) jsou v řecké mytologii vodní nymfy, bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti nejvíce podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám. Najády dávaly polím vláhu, zabezpečovaly úrodnost půdy. Najády minerálních pramenů měly léčebnou i věšteckou moc. Jejich osudy byly velice rozmanité, některé žily mezi bohy na Olympu, jiné na zemi se smrtelnými manžely, s nimiž musely snášet radosti i strasti pozemského života. Byly věčně mladé a krásné, avšak nebyly nesmrtelné. Když vyschlo jejích zřídlo nebo pramen, umíraly s ním.

Zdroj: wikipedia – Najády